user
podcast-article

راهنمای ساخت پادکست

این راهنمای ساخت پادکست به شما کمک می‌کند تا با مراحل، ابزارها و هر آنچه که در طی مسیر تولید یک فایل صوتی و انتشار آن نیاز دارید آشنا شوید. پیش از پرداختن به این موضوع به این آمارها توجه کنید:

1000+بار پخش به ازای هر فایل پادکست
30+میلیون تومانمیانگین درامد به ازای هر اپیزود با گذر زمان
900,000+کاربر تنها در شنوتو

مراحل تولید پادکست

اگر قبلا در زمینه ساخت فایل‌های صوتی فعالیت نکرده باشید، انجام این کار برای بار اول می‌تواند کاملاً گیج‌کننده باشد، اما شنوتو به عنوان مجموعه‌ای فعال در این زمینه می‌تواند یک راهنمای گام به گام ارائه دهد که در تمامی مراحل به شما کمک کند.
این مراحل عبارتند از:

تولید محتوا

محتوای جذاب نقش مهمی در جذب مخاطب دارد. برای این منظور می‌توانید در زمینه تخصص خود اقدام به ساخت پادکست کنید. پس قبل از اینکه سراغ مراحل جمع‌آوری اطلاعات و یا ضبط بروید، ابتدا یک حوزه را در نظر بگیرید و بر اساس آن برای 10 قسمت، موضوع تعیین کنید. سپس حداقل برای 2 قسمت اطلاعات را جمع‌آوری کرده و متن را آماده کنید.

ضبط

یکی از مهم‌ترین و چالش‌برانگیزترین بخش‌هایی که در راهنمای ساخت پادکست باید به آن توجه کنید، مرحله ضبط است. چرا که حتی اگر در بخش تولید محتوا خوب عمل کنید اما کیفیت ضبط مناسبی نداشته باشید، مخاطب جذب آن نمی‌شود. برای این امر باید از امکانات ضبط خوب و مناسب بهره بگیرید.

ویرایش

پس از اینکه فایل را ضبط کردید باید با استفاده از ابزارهایی نظیر Adobe Audition فایل را تدوین کنید. صداها را تنظیم کنید، در بخش‌های مورد نیاز موسیقی یا صدای زمینه اضافه کنید و بخش‌های اضافی را حذف کنید. این اقدام می‌تواند به جذابیت پادکست بیافزاید و مخاطب را ترغیب کند که تا انتهای فایل با شما همراه باشد.

انتشار

بستر انتشار از موضوعات چالش‌برانگیز است. در حالی که همواره بسترهای خارجی مشکلاتی را سر راه کاربران ایرانی قرار می‌دهند، شما می‌توانید به صورت رایگان از خدمات شنوتو برای برنامه‌سازان بهره‌مند شوید و فایل خود را در این بستر آپلود کنید. سپس از طریق RSS FEED در سایر پادکچرها نظیر Catsbox، Apple Podcasts و... نیز فایل خود را در دسترس مخاطبین قرار دهید.

ابزار های مورد نیاز

از موضوعاتی که در هر راهنمای ساخت پادکست باید به آن پرداخت، مبحث لوازم و ابزارهای مورد نیاز است. اما بر خلاف تصور عموم، برای ضبط پادکست نیاز به صرف هزینه زیادی نیست.
این ابزارها عبارتند از:

یک ذهن خلاق

برای تولید محتوای جذاب

میکروفون با کیفیت متوسط به بالا

جهت ضبط صدای شما

یک کامپیوتر یا لپ تاپ

که از آن برای ویرایش فایل‌ها استفاده کنید

مقدار زیادی زمان

تا برای ساخت پادکست صرف کنید

شنوباکس، ساده ترین روش ساخت پادکست

در مسیر تولید پادکست شما به یک راهنمای ساخت پادکست نیاز دارید تا در تمام مراحل شما را یاری کرده و مانند مشاوری کاربلد همراه شما باشد. شنوباکس یکی از زیر مجموعه‌های شنوتو است که در واقع یک استودیو تخصصی ساخت پادکست به شمار می‌رود که بر حسب نیاز شما در مسیر تهیه و تولید یک پادکست همراه شماست. این مجموعه تا کنون:

podcast-article

شنوباکس چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

بر حسب نیاز شما، شنوباکس می‌تواند در مراحل مختلف تولید پادکست به شما کمک کند که عبارتند از:

ضبط

تدوین

هویت بصری و طراحی

تبلیغات

با ما در تماس باشید

خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، خیابان ۳۴ ، پلاک ۴, شرکت بستر هوشمند رسا آوا

info@shenoto.com

021 88511128-9

@shenotoPR

  • bazaar
  • logo-samandehi

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شنوتو است

  • bazaar
  • logo-samandehi

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شنوتو است